Tuesday, 25-06-2024

Сервіс Dynamic DNS

Сервіс DDNS (Dynamic DNS) став дуже популярною послугою, оскільки дозволяє підключатися до комп'ютерів та інших пристроїв в мережі Інтернет, які часто змінюють свою зовнішню IP-адресу, за доменним ім'ям. Проблема з постійною зміною IP в мережі Інтернеті пов'язана з тим, що кількість публічних адрес в мережі Інтернет IPv4 обмежена і наразі вже практично вичерпана. Тому при з'єднанні з мережею IP-адреса надається динамічно із загального пулу адрес, які вільних на даний момент. Заздалегідь передбачити, яка саме буде адреса, неможливо, тому підключитися по IP віддалено теж не можна. Цю проблему якраз і дозволяє вирішити сервіс DDNS. Що ж собою являє сервіс DDNS? Звернемося за роз'ясненням до Вікіпедії.

Динамічний DNS - технологія, що дозволяє інформації на DNS-сервері оновлюватися в реальному часі, і (за бажанням) в автоматичному режимі. Вона застосовується для призначення постійного доменного імені пристрою (комп'ютера, мережевого накопичувача) з динамічною IP-адресою. Інші комп'ютери в Інтернеті можуть встановлювати з'єднання з цим пристроєм по доменному імені і навіть не знати, що IP-адреса змінилася.

Іншими словами, підключившись до сервісу DDNS Ви отримуєте постійне ім'я для Вашого пристрою, підключеного до мережі Інтернет, до якого можна звернутися зовні і при цьому Ви не залежите від зміни IP-адреси.

Увага! При використанні тарифного пакета зі швидкістю 50/50 IP-адреси надаються з приватного адресного простору (технологія NAT) і сервіс DDNS працювати не може. Список тарифних планів

Найбільш часті завдання, які вирішуються за допомогою сервісу DDNS:

  • віддалений доступ в системі відеоспостереження;
  • віддалений доступ до домашнього комп'ютера або маршрутизатора;
  • віддалений доступ до різних сервісів, що запущені на домашньому комп'ютері: ігровий, http або ftp сервер.

Наприклад, для доступу до домашнього комп'ютера з мережі Інтернет Вам необхідно зробити наступні кроки:

  • отримати для свого домашнього комп'ютера доменне ім'я в системі DDNS;
  • підключити домашній комп'ютер до мережі Інтернет;
  • в якості імені (адреси) комп'ютера, до якого Ви підключаєтеся зовні, вводите отримане доменне ім'я.

Якщо пристрій (комп'ютер, камера спостереження ...), з яким Ви хочете працювати, входить до складу Вашої домашньої локальної мережі і підключений до мережі Інтернет через маршрутизатор, то Вам необхідно на маршрутизаторі зробити переадресацію порту, що забезпечує роботу необхідного сервісу.

Потрібно розуміти, що отримувати доменне ім'я або фіксовану IP-адресу потрібно не для будь-якої програми, яка забезпечує віддалений доступ. Наприклад, для того щоб підключитися до віддаленого комп'ютера за допомогою програми Teamviewer - це не потрібно. Тому що Teamviewer організовує зв'язок між комп'ютерами за допомогою своїх серверів

Загалом, якщо Вам необхідний будь-який сервіс, який повинен бути доступний віддалено - сервіс DDNS для Вас. Всі дії, пов'язані з цим сервісом - активація, видалення, зміна доменного імені здійснюються самими клієнтами у особистому кабінеті.

Увага! Важливо! Вам необхідно зайти до Вашого особового кабінету, встановивши з'єднання з Вашого ж логіна. В іншому випадку кнопка Dуnamic DNS буде відсутня у головному меню!


Налаштування сервісу Dynamic DNS

Уважно прочитайте інформаційні блоки на цій сторінці. Натисніть на кнопку "Правила та умови користування послугою" та уважно прочитайте. Оберіть бажане ім'я для Вашого пристрою. Існує три варіанти вибору доменного імені: в якості імені використовуватиметься Ваш логін, буде вибрано випадкове ім'я (декілька варіантів), або Ви можете вибрати ім'я самостійно. Останній варіант є платним - 10 грн. (одноразово). Після вибору одного з варіантів підтвердіть свій вибір ("Я розумію для чого цей сервіс, мені справді це потрібно") та натисніть кнопку "Застосувати".Видача доменних імен відбувається в зоні ddns.mksat.net і тільки A типу! Реєстрації PTR запису в реверсній зоні немає. Призначення доменного імені Вашого пристрою відбувається автоматично, при вході в мережу Інтернет.


Дивіться також:
Робота в особистому кабінеті
Заморозка тарифного пакета
Зміна пароля
Зміна тарифного плану
IP-телефонія